" scheWebgarden.Tableme=" <"/> Aktuality 24 - Aktuality
+420 123 456 789
lemonwide.jpg

Výkonný ředitel největší sociální sítě na světě Mak Zuckerberg v aktuálním blogovém příspěvku představil svou vizi Facebooku jako soukromé komunikační platformy, informoval web Aktuality.

"Věřím v budoucnost komunikace, která se zaměří na soukromé a šifrované služby, kde si lidé budou moci být jisti, že to, co si navzájem řeknou, bude v bezpečí a jejich správy zde neustanou navždy," napsal na margo věci Zuckerberg.

Bezpečná platforma pro všechny. Jakákoliv komunikace přes Facebook má být v budoucnu kompletně šifrována způsobem end-to-end. V praxi to znamená, že obsah zpráv nebude moci vidět žádná třetí strana, přečíst ho dokáže jedině odesílatel a příjemce.

Facebook také odmítá dále uchovávat data pro uživatele ze zemí, kde se porušují lidská práva. Tato nová firemní politika bude prosazována i za cenu zákazu Facebooku v daných zemích.

Chvályhodný krok, který mohl přijít dříve
Zuckerberg ve vyjádření otevřeně přiznal, že pověst Facebooku v oblasti bezpečnosti nebyla v poslední době velmi dobrá. Může za to zejména skandál spojený s firmou Cambridge Analytica. S chystanými změnami si klade za cíl tuto skutečnost změnit.

Prozatím není jasné, kdy se tyto ohlášené změny promítnou do praxe. Zuckerberg jen naznačil, že v průběhu následujících let plánují pozměnit několik služeb na základě tohoto nového přístupu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one