" scheWebgarden.Tableme=" <"/> Reference - Aktuality
Tesla zavede třetí generaci nabíječek Supercharger s výkonem až 250 kW
Maximální výkon nabíječky se zdvojnásobí, až na 250 kW. Evropané se dočkají v posledním čtvrtletí.

Společnost Tesla odhalila novou generaci nabíjecích stanic Supercharger, která se pyšní několika vylepšeními. Mezi hlavní patří určitě nabíjecí výkon, který stoupl na 250 kW pro jeden elektromobil.

Jde přibližně o zdvojnásobení výkonu ve srovnání se Supercharger V2, jehož teoretické maximum je 150 kW, ale v praxi je limitován na 120 kW. Nabíjecí výkon navíc nebude sdílený mezi jednotlivými stojany a každé nabíjeny vozidlo dostane plný výkon.
Tuto změnu umožní nové, vodou chlazené kabely, kterou jsou podle slov firmy výrazně lehčí, flexibilnější a efektivnější ve srovnání se současnými vzduchem chlazenými kabely. Vylepšení se ale dočkají i stanice Supercharger V2, jejichž výkon bude zvednutý na 145 kW v průběhu příštích týdnů.
Zprávy dnes
Díky vyššímu výkonu Supercharger V3 získá řidič už po pěti minutách nabíjení dojezd 70 mil (přibližně 120 kilometrů). Z novinky ale zatím nebudou moci těžit všechny elektromobily Tesly. Jako první si ji budou moci vychutnat majitelé Modelu 3, který má již novější baterie přizpůsobené na rychlé nabíjení.
 
Modely S a X budou i nadále omezeny na maximální výkon 120 kW. Tesla však uvedla, že v průběhu měsíců dodá i těmto vozidlům aktualizaci, která i u nich navýší výkon nabíjení. Nespecifikovala však, na jakou hodnotu.​
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one